درخشش تیم استارتاپی دانشجویان علوم ‌پزشکی گناباد در نخستین کنگره و جشنواره ملی شیخ الرئیس

انتشار محتوا: ۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۰:۵۲ قبل از ظهر
تیم استارتاپی دانشجویان علوم ‌پزشکی گناباد در نخستین همایش و جشنواره ملّی فناوری‌های نوین آموزش علوم پزشکی« شیخ الرئیس» رتبه «کسب و کار فناورانه دانشجویی برتر» را کسب کرد.

به گزارش وب‌دا، مسئول دفتر استعدادهاي درخشان و واحد المپياد دانشجويان دانشگاه علوم ‌پزشکی با اعلام این خبر گفت: حانیه باباپور، رضوان یاوری‌مقدم و محمد تمدن از دانشجویان پزشکی دانشگاه با طرح «پلتفرم آموزش پزشکی Medophile» در این جشنواره شرکت داشتند که موفق به اخذ «کسب و کار فناورانه دانشجویی برتر» شدند.

دکتر الیاس نطاق افزود: ضرورت ارتقاء و توسعه فناوری‌های نوین در راستای تحقق ماموریت‌های علمی آموزش عالی سلامت در سایه برنامه عدالت، تعالی و بهره‌وری در آموزش علوم پزشکی مستلزم رویکردی فناورانه با وسعت دیدگاهی ژرف و آینده نگرانه و نیازمند استفاده از خرد جمعی صاحب‌نظران حوزه سلامت است.

وی با بیان اینکه این رویداد ملّی در راستای تحقق این هدف شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: نخستین همایش ملی فناوری‌های نوین آموزش علوم پزشکی با عنوان «کنگره و جشنواره ملی شیخ الرئیس» به عنوان رویدادی ملی در حوزه همایش‌های کشوری آموزش علوم پزشکی و با استقرار دبیرخانه دائمی آن در مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی برگزار گردید.

این رویداد ملی با هدف زمینه سازی ادغام، همگرایی و بکارگیری فناوریهای نوین در کوریکولوم های آموزش پزشکی کشور به مدت سه روز از ۱ تا ۳ آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

شایان ذکر است؛ نخستین «کنگره و جشنواره ملی شیخ الرئیس» در جهت توسعه هرچه بیشتر تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد به عنوان رکن اصلی توسعه پایدار در نظام سلامت کشور و فراهم نمودن زمینه گفتمان سازی در سطح سیاستگذاران، اساتید، محققان، اندیشمندان، مجریان و فناوران محصولات فناور محور حوزه آموزش پزشکی، ارائه ایده‌های نو، بررسی چالش‌ها و راهکارهای تسهیل کننده فرآیندهای تولید محصولات فناور محور، ایجاد هماهنگی و استفاده از تمامی ظرفیتهای علمی و راهبردی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، شوراها، مراکز علمی و کمیته‌های تخصصی و دبیرخانه‌های آموزش علوم پزشکی برگزار شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس