عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گفت

انتشار محتوا: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۱:۲۳ قبل از ظهر
دکتر جمال مجیدپور، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گفت.
jalilpor

به گزارش وب‌دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تبریک این موفقیت به دکتر مجیدپور عضو هیات علمی و پژوهشگر فعال گروه علوم تشریح این دانشگاه اظهار کرد: دو درصد دانشمندان برتر جهان بر اساس میزان استناد به مقالات علمی معتبر منتشر شده تا پایان سال 2022 و بر اساس ارزیابی‌های انجام ‌شده توسط گروه تحقیقاتی دانشگاه استنفورد با همکاری مؤسسه الزویر معرفی شده‌اند.

دکتر رضا احمدی با بیان اینکه در این ارزیابی، مجموعه‌ای از سنجه‌های استنادی استاندارد شده برای ارزیابی تاثیر استنادی دانشمندان در رشته‌ها و حوزه‌های علمی مختلف در سطح جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: بر اساس نتایج این ارزیابی، کشور جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست را به لحاظ تعداد پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر در میان کشورهای اسلامی به خود اختصاص داده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه انتخاب دو درصد برتر دانشمندان جهان از طریق ارزیابی داده‌های پایگاه استنادی اسکوپوس برای بازه زمانی یک ساله انجام می‌شود، افزود: برای انتخاب لیست دانشمندان برتر، اطلاعات علمی پژوهشگران دنیا بر اساس پایگاه‌های معتبر علمی در پنج حوزه موضوعی اصلی، 22 رشته موضوعی و 174 حوزه زیر موضوعی بررسی‌ شده است.

دکتر لیلا صادق مقدم خاطرنشان کرد: این انتخاب بر اساس شاخص‌هایی مانند تعداد استنادات، شاخص پژوهشگر ( H-index) و شاخص ترکیبی (C-Score) انجام شده است. وی یادآور شد: بر اساس سامانه علم‌سنجی دکتر جمال مجیدپور با 64 مقاله نمایه شده در بانک اسکوپوس دارای اچ.ایندکس 22 است.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس