دومین دوره مدارس هوش مصنوعی در علوم پزشکی برگزار می‌شود

انتشار محتوا: ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷:۰۰ قبل از ظهر
با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی گناباد دومین دوره مدارس هوش مصنوعی در علوم پزشکی برگزار می‌شود.

 

به گزارش وب‌دا، دبیر برنامه تعالی هوش مصنوعي در دانشگاه گفت: دومین دوره مدارس هوش مصنوعی در علوم پزشکی با مشارکت 5 دانشگاه معتبر کشور و با همکاری اساتید برتر در حوزه‌های تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند برگزار می‌شود.
دكتر ميثم داستاني افزود: مدارس هوش مصنوعی در علوم پزشکی از جمله برنامه‌های تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی است که در جهت آشنایی دانشجویان و محققان علوم بالینی و آزمایشگاهی با فناوریهای دیجیتال برگزار می‌گردد. 
وی با بیان اینکه یکی از سیاستهای کلان برنامه تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی استفاده از ظرفیت‌ها و تمرکز زدایی برنامه های اجرایی است، تصریح کرد: در همین راستا اولین سلسله مدارس پائیزه هوش مصنوعی در علوم پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان متولی برنامه تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی کشور و با مشارکت دانشگاههای صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی مشهد و علوم پزشکی گناباد برگزار می‌شود.
دکتر داستانی تصریح کرد: این دوره با همکاری اساتید برتر در حوزه‌های تخصصی با نگاه ویژه به پیاده سازی عملی در محیط های برنامه نویسی مطلب، پایتون و R  طراحی شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه برنامه این مدارس برای سطوح دانشجویی تدوین شده است، هدف نهایی آن آشنایی دانشجویان و محققان با جایگاه هوش مصنوعی و کاربردهای آن در نظام سلامت و آماده سازی آنها جهت شرکت در کنگره ها، مسابقات و رویدادهای ملی و بین المللی است.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به آدرس vums.ac.ir مراجعه نمایند.
شایان ذکر است دکتر میثم داستانی دبیر تعالی هوش مصنوعی دانشگاه و رئیس اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه مدرس مدرسه متن کاوی در علوم پزشکی خواهد بود.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس