حضور سرپرست مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی دانشگاه در همایش مدیران ارتباطات و کاربرد نتایج تحقیقات دانشگاه‌ها

انتشار محتوا: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱:۰۰ قبل از ظهر
سرپرست مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی دانشگاه در همایش مدیران ارتباطات و کاربرد (کاربست) نتایج تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حضور یافت.


به گزارش وب‌دا، مهندس حامد بیگلری سرپرست مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: همایش مدیران ارتباطات و کاربرد (کاربرست) نتایج تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همراه با کارگاه آموزشی دو روزه ترجمان و انتقال دانش در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.
وی افزود: در این همایش که جمعی از کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور حضور داشتند، در مورد نحوه انتقال دانش کسب شده در کمیته ها و شوراها و همچنین مقالات خود به تبادل نظر پرداختند.
مهندس بیگلری تصریح کرد: در این همایش ابزارهای خود ارزیابی سازمان‌های تولید کننده دانش و سامانه انتشار اخبار پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرسwww.news.research.ir (پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور) نسبت به سایر سامانه‌های موجود معتبرتر عنوان شد و با ارائه توضیحاتی، معرفی گردید.
سرپرست مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی دانشگاه با بیان اینکه بر اساس اعلام دکتر کبیری در سال آینده تکمیل و مشارکت در این سامانه جزئی از برنامه ارزشیابی دانشگاه خواهد شد، افزود: در همین راستا ضروری است تا دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تعیین مسئولیت نیروی انسانی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کند.
مهندس بیگلری تصریح کرد: در این همایش، هدف از راه‌اندازی این سامانه، وجود و نشر اخبار غیر مطمئن و غیر معتبر در سایت‌ها و سامانه‌های دیگر که اعتبار علمی کشور را به خطر انداخته است اعلام شد.
وی با بیان اینکه در این همایش، مبانی ترجمان و الگوی سایت به همکاران توضیح و نمایش داده شد، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای انتشار نتایج مقالات به زبان فارسی، پیام قابل انتقال، شناسایی مخاطب و اصول استخراج نتایج از مقالات از جمله مباحث دیگری بود که در این همایش ارائه گردید.
مهندس بیگلری ابراز کرد: در این همایش، مشکلات دانشگاه‌های تیپ 3 مطابق با پرسشنامه‌ای که به این منظور طراحی شده بود، در کارگروهی شناسایی و با رای حداکثری اعضاء، 5 اولویت برای دستور وزارت به این دانشگاه‌ها برگزیده شد.
طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس