حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در اولین مدرسه تابستانه اخلاق در پژوهش

انتشار محتوا: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳:۰۰ بعد از ظهر

دکتر محمدپور، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در اولین برنامه آموزشی تحت عنوان "مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی" که توسط کمیته ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری برگزار شد، حضور یافت.به گزارش وب‌دا، دکتر محمدپور گفت: دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مراسم افتتاحيه اين كارگاه گفت: در حوزه سلامت و علم پزشکی به دلیل اینکه مبنای پژوهش‌ها، انسان است باید کرامت و ارزش‌های انسانی و اخلاق حتماً رعایت شود.
وی افزود: در پژوهش‌های علوم پزشکی باید اصل احترام به افراد بر پایه رضایت افراد استوار باشد و پژوهش‌ها را  باید به سمتی سوق داد تا موجب رفع مشکلات و کاهش هزینه‌های مردم شود.
دکتر محمدپور اظهار کرد: مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی با حضور اساتید و صاحب‌نظران کشوری اخلاق پزشکی و با حضور دبیران و نمایندگان کمیته‌های اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف ارتقای سطح آگاهی و توانمندسازی کمیته‌های اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی به مدت یک هفته در ساری برگزار شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: در این دوره آقایان دکتر احسان شمسی گوشکی، دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی، دکتر کیارش آرامش، دکتر علیرضا پارساپور، دکتر آیت احمدی، دکتر علیرضا حسینی، دکترمسعود سلیمانی دودران، دکتر علیرضا فیروز و دکتر پیام کبیری رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، تدریس مباحث مدرسه را به عهده داشتند.
دکتر محمدپور افزود: در پایان این دوره اعضای کمیته‌های اخلاق دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور موضوعات تخصصی مرتبط با اخلاق در پژوهش را در کارگروه‌های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار دادند و موضوعات و چالش‌های مربوطه را در جلسه پایانی بررسی و راهکارهای تخصصی ارائه کردند.
بر اساس ارزیابی بعمل آمده توسط مدرسین، ارائه و  پیشنهادات نماینده دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم پایانی این دوره در بین تمامی دانشگاه های شرکت کننده رتبه سوم را حائز گردید.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس