مرکز تحقیقات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد اولین مرکز تحقیقات پرستاری در خراسان بزرگ است

رئیس مرکز تحقیقات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: این مرکز تحقیقات، هشتمین مرکز تحقیقات پرستاری کشور و اولین مرکز در خراسان بزرگ است.

به گزارش وب‌دا، دکتر محمدرضا منصوریان با اشاره به سابقه و جایگاه رشته پرستاری به عنوان اولین رشته در دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در طی شیوع کووید، 95 پروپزال تحقیقاتی به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه رسید که در 82 مورد از این تعداد، حداقل یک پرستار در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر جزو مجریان آن بودند.

وی با بیان اهمیت تحقیقات در پرستاری، از مرکز تحقیقات به عنوان یک زیرساخت بنیادی یاد و تصریح کرد: تسهیل توسعه دانش بشری در زمینه پرستاری با انجام تحقیقات بنیادی و کمک به حل مشکلات سلامت جامعه با انجام تحقیقات کاربردی از جمله اهداف راه‌اندازی مرکز تحقیقات پرستاری دانشگاه است.
رئیس مرکز تحقیقات پرستاری دانشگاه، وجود بیش از 60 نیروی انسانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری را یک ظرفیت بزرگ برای این مرکز تحقیقات عنوان کرد و افزود: دانشکده پرستاری دانشگاه با دارا بودن 38 عضو هیئت علمی در راستای تربیت دانشجویان تلاش می‌کند.
دکتر منصوریان اظهار امیدواری کرد که در فرصت سه ساله با همکاری اعضای هیئت علمی گروه‌های آموزشی مختلف، همکاران بخش‌های بالینی و گروه‌های همکار بتوانیم به اهداف ترسیم شده برای این مرکز دست یابیم.
وی با تاکید بر لزوم حرکت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و تولید محصول، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های کوچک باید در راستای تحقق این اهداف، تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی از حمایتهای بی دریغ دکتر باذلی رئیس دانشگاه ، خانم دکتر خسروان معاون تحقیقات و فناوری، دکتر محمدپور رئیس دانشکده پرستاری و اعضای هیئت موسس این مرکز تشکر و قدردانی کرد.

تاریخ:
1400/09/06
تعداد بازدید:
95
منبع:
Powered by DorsaPortal