افتتاح دو مرکز پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

-

به گزارش وب‌دا، با راه‌اندازی مرکز تحقیقات پرستاری و مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تعداد مراکز تحقیقات این دانشگاه به چهار مرکز رسید و زمینه برای راه‌اندازی پژوهشکده فراهم شده است.
مجوز تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه، آذرماه 99 در دویست و هفتاد و نهمین جلسه و مجوز مرکز تحقیقات پرستاری، تیرماه امسال در دویست و هشتاد و دومین شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تصویب رسید.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مراسم افتتاح این مراکز گفت: گرچه پژوهش و فناوری برای توسعه پایدار ضروری است ولی خود آن نیاز به زیرساخت‌های هزینه‌بر و نگرش همراهی دارد که خوشبختانه دکتر باذلی رئیس دانشگاه، حمایت‌ها و تلاش‌های خوبی در جهت حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سه و چهار داشتند.
دکتر شهلا خسروان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه گیاهان دارویی گفت: بسترهای خوبی از جمله آزمایشگاه گیاهان دارویی در دانشگاه فراهم شده است و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال راه‌اندازی مرکز نوآوری گیاهان دارویی هستیم.
وی با اشاره به اخذ مجوز راه‌اندازی کلین روم، گفت: خیرین با کمک در جهت راه‌اندازی این کلین روم، می‌توانند بستر مناسبی را در مسیر توسعه فعالیت‌های فناوران جوان فراهم کنند.
دکتر خسروان با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات، گفت: تلاش کرده‌ایم تا دستگاه‌های به روزی در این آزمایشگاه فراهم کنیم تا پاسخگوی نیاز صنعت و کشاورزی منطقه باشد.
وی از حمایت‌های دکتر باذلی ریاست دانشگاه در مسیر توسعه زیرساخت‌های پژوهشی دانشگاه قدردانی و اظهار امیدواری کرد که این مراکز تحقیقاتی پاسخگوی بسیاری از نیازهای شهرستان باشد.
هم‌اکنون دانشگاه علوم پزشکی گناباد دارای چهار مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت، مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و مرکز تحقیقات پرستاری است.

تاریخ:
1400/09/06
تعداد بازدید:
91
منبع:
Powered by DorsaPortal